Символіка

КВІТКА ПАПОРОТІ
(ПЕРУНІВ ЦВІТ)

Один із найдревніших солярних орнаментальних символів, що уособлює всепереможну силу сонячної енергії та енергії життя. Слов'яни вважали, що Перунів цвіт здатний захистити власника від різних недугів, порч і зглазів. Крім того, Квітка папороті дозволяє знаходити сховані  в землі скарби, а також здійснює найзаповітніші бажання.


СВЯТОВИТ

Значення Святовита - не лише взаємозв'язок між Небом і Землею. Наші предки вірили, що саме завдяки такому поєднанню енергій на світ народжуються великі люди. Саме тому вишивкою у вигляді Святовита було рекомендовано прикрашати свій одяг вагітним жінкам. Тим не менш, це не лише жіночий оберіг. Він підходить абсолютно всім людям, чиє життя має багато випробувань і небезпек. Завдяки даному оберегу власник набуває впевненості у своїх силах і волі до перемоги.

РУБІЖНИК

На відміну від інших символів, не використовувався як оберіг. Він приписувався діяльності волхвів, жерців. Рубіжник символізує Всесвітній Рубіж, або Межу Між Світами. Він використовувався для зображення поділу життів, Яви і Нави, наприклад.


ПЕРУНИЦЯ

Один із наймогутніших символів древніх слов'ян. Фізично даний символ уособлює блискавка: швидка, яскрава й грізна. Перуниця - це блискавка Пеурна, символ світла в темряві й знищення темних тенет. Це символ благоденства, удачі й цілеспрямованості, а також перемоги.

ВОГНЕВИЦЯ

Один із головних обережних жіночих символів, що уособлює універсальний захист для заміжніх жінок (від лихого слова до дій), пов'язаний із божеством Ладою, тому це виключно жіночий оберіг. Його носили як прикрасу із срібла або священних дерев:
берези, дуба чи ясена, а також як вишитий узор, але лише дорослі жінки. Це символ світла, добра, захисту й покровительства, що дарує абсолютну непроникність для злих сил.

КОЛЯДНИК

Колядник усі чоловіки носили з дитинства, оскільки він дарував мудрість і кмітливість у бою та в побуті. Вважається символом бога Коляди, головне завдання якого - постійне оновлення світу. Таким чином Колядник символізує перемогу світла над темрявою. Жінки могли носити даний оберіг лише короткий проміжок часу, щоб посилити в собі такі нетипові на той час для жінки якості, як упевненість і сміливість.

СИМВОЛ РОДА

Прародитель усіх інших слов'янських символів, що уособлює сонячну енергію, родючість і процвітання. Цей символ ненависний для злих сил та людей із лихими намірами. Він захищає від різних хвороб та допомагає важкохворим у видужуванні. Даний символ ніколи не наносився на зброю, оскільки Род втілює енергію створення, а не руйнування.

ДУХОБОР

Символ первісного внутрішнього життєвого вогню людини, її сутності й основи, тому він може перемогти будь-яку недугу. Проте, на відміну від інших символів, Духобор очищає лише дух людини. Часто його наносили на ковдри, якими вкривали хворих, щоб ті швидше одужували й зміцнювали дух.

ЗІРКА ЛАДИ

Символ богині Лади, що зображує домашнє вогнище, із якого виходять чотири язики полум'я: Віра, Свобода, Справедливість і Честь. У цілому, він символізує всю слов'янську расу. Також його трактують як Сварогів Квадрат, або Небесну Кузню Сварога. Тим не менш, Зірка Лади - виключно жіночий оберіг, що врівноважує жіночу енергетику, дарує спокій, розсудливість та удачу. Також це символ мудрості, що накопичили минулі покоління.

СТРИБОЖИЧ

Символ бога Стрибога, що керує всіма повітряними масами в Яві й спрямовує енергію на допомогу людям: він захищає від різних стихійних явищ, тому часто використовувався мореплавцями, рибалками, хліборобами, землеробами й усіма, хто працювали в полі.

ЛАДИНЕЦЬ

Виключно жіночий символ, що допомагає дівчатам знайти справжнє кохання й благополучно народити дитину, а жінкам - підтримувати лад в оселі та між членами родини, тому його часто називають символом Любові, Щастя й Гармонії. Напрямок руху Ладинця також вважався жіночим й асоціювався зі стихією води, чуттєво-емоційною та інтуїтивною сферами.

МОЛВИНЕЦЬ

Дає захист від порч, пристріту та іншого негативу, породженого словом, адже сама назва оберегу походить від слова "молвити" ("говорити"). Це один із найдревніших і найсильніших захисних символів наших предків, що зображувався на рушниках чи у вигляді татуювань на тілі волхвів.

ЯРОВИК

Даний оберіг широко використовувався для захисту господарства, але ніколи - як людський оберіг. Його сенс полягає в захисті нажитого добра, наприклад урожаю від мишей, худоби від хвороб, тому його часто зображували на конюшнях, вівчарнях, амбарах тощо.

ВЕЛЕС

Велес - один із головних слов'янських богів, покровитель землі й багатства, опікун творчих людей. Оберіг Велеса наділяє власника різними талантами, наприклад, гарним голосом, слухом. Також він допомагає в торгівлі, уособлює силу золота, забезпечує достаток і благополуччя. Оберіг дарує рішучість, стійкість, мудрість, натхнення, розвиває ясновидіння й дар пророкування.

ЖИВА

Оберіг для дівчат і жінок, що наповнює душу гармонією й радістю, а тіло - міцним здоров'ям та енергією.Дуже добре знімає стреси й утому. Оберіг присвячений двом богиням: Ладі й Живі (богиня життя й весни), і спрямований на підняття духу й життєвої сили.

ЗАЙЧИК

Типовий сонячний чоловічий символ, що сприяє росту сім'ї й покровительствує вагітним жінкам, а також допомагає їм під час пологів народити лише хлопчика. Якщо на вагітну жінку одягти сукню з даним символом, то найвірогідніше в неї народиться хлопчик. Даному символу покровительствують усі боги й богині родючості.


БІЛОБОГ

Утілює світло, добро, удачу, щастя, уособлює денне й весняне небо. Це знак добра й благополуччя, оберігає від сварок і створює лад. Найчастіше його використовували чоловіки, які хотіли залишити після себе добрі справи й повноцінне потомство. Білобог супроводжуватиме такого чоловіка всю дорогу, усуваючи перешкоди й даруючи удачу.

ЧУР

Оберігає кордони земельних володінь, божество роду, що оберігає його від нечисті, тому це є домашній дух, охоронець домашнього вогнища, який переслідує й відганяє духів темряви. Даний символ допоможе захистити своє майно й оселю.